Başakşehir Boyun Fıtığı Tedavisi, Fiyatları

basaksehir boyun fitigi tedavisi

Başakşehir Boyun Fıtığı Tedavisi

Boyun Fıtığı Tedavisi insanlarda omurilik ve sinir köklerinde kötü etki oluşturan, kişilerin çalışma ve sosyal hayatını olumsuz etkileyen boyun fıtığı probleminin çözülmesi için yapılan uygulamaların bütünüdür.

İnsanlarda her yaşta oluşabilmekte olan bu hastalık genellikle 30 ila 40’lı yaşlarda daha sık görülmektedir. Kişilerin genetik yapısına bağlı olarak da oluşabilen bir rahatsızlıktır.

Bununla birlikte özellikle masa başında uzun süreler çalışan, bilgisayar ile çok zaman geçiren, spor ve hareketli yaşamdan uzak kalan kişilerde Boyun Fıtığı oluşumu ve ilerlemesi daha hızlı olmaktadır.

Boyun Fıtığı Tedavisi için eğer kişilerde rahatsızlık çok ilerlemiş ise mecburen ameliyat ile tedavi yoluna gidilmektedir. Lakin çoğu hasta ameliyat sürecinde az da olsa risk bulunması, ağrılı bir süreç olması ve iyileşme sürecinin uzunluğu sebebiyle zorunda olmadıkça bu tedavi yöntemini tercih etmemektedir.

Tam aksine Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi ise birçok hasta tarafından tercih edilmekte olan tedavi yöntemidir. Sürecin kolay ve konforlu olması, ağrısız geçmesi, başarı oranının çok yüksek olması hastaları Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavi Yöntemlerine itmektedir.

Başakşehir Boyun Fıtığı Tedavisi ile ilgili 10 yılı aşkın tecrübesi ile rahatsızlığı bulunan kişilere Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Yöntemleri sunmaktayız.

Boyun Fıtığı rahatsızlığı yaşıyorsanız ön muayene olmak ve ameliyatsız tedavi yöntemlerini hakkında detaylı bilgiler edinmek için Hemen Bize Ulaşın

Boyun Fıtığı Nedir?

Boyun Fıtığı (Servikal Disk Hernisi) insanlarda omurlar arasında bulunan disklerin kayması veya yırtılması sonucunda omuriliğe ya da omurilikten ayrılan sinirlere baskı yapması nedeniyle oluşan ciddi bir sağlık problemidir.

İnsan vücudunun dik durmasını ve temel hareketlerini sağlayıp tüm ağırlığı taşıyan omurgadır. Bu omurgada bulunan omurlar arasında disk denen dokular bulunmaktadır. Destek dokuları omurlara binen yükü dengeleyen amortisör sistemi olarak ifade edilebilir.

Boyun Fıtığı yaşayan kişilerde omurlarda oluşan baskı ve sinir sıkışmaları nedeniyle dayanılmaz ağrılar ve hareket kısıtlamaları oluşmaktadır.

Başakşehir Boyun Fıtığı Tedavisi sunan Fizik Tedavi merkezimizde rahatsızlıklarına çözüm arayan kişilere uzman Fizyoterapistimiz eşliğinde ameliyatsız şekilde sorunlarını giderebilecekleri tedavi yöntemlerini sunuyoruz.

Boyun Fıtığı Nedenleri

İnsanlarda temel olarak belirtmek gerekirse genetik yapı nedeniyle, yaşlanma sonucu, yaşam tarzına bağlı olarak ve yanlış davranışlar sebebiyle Boyun Fıtığı oluşmakta ve ilerlemektedir.

basaksehir boyun fitigi nedenleri
Boyun Fıtığı Nedenleri

Boyun Fıtığı Oluşma Nedenleri daha detaylı belirtmek gerekirse;

 • İş gereği ağır yük kaldırmak zorunda kalınması,
 • Anlık yapılabilen ters bir hareket sonucu,
 • Masa ve bilgisayar başında uzun süreli kalınması,
 • Geçirilen travmalar (Düşme veya trafik kazası ile boynun yanlış hareketi),
 • Uzun süreli cep telefonu kullanımı,
 • Sürekli cep telefonunu boynuna kıstırarak konuşan kişiler,
 • Yaşlanma sonucu disklerde oluşan sıvı kaybı,
 • İnsanların genetik yapısına bağlı olarak,
 • Günlük yaşamda hareket ve egzersiz eksikliği,

şeklinde listeleyebiliriz.

Boyun Fıtığı Belirtileri

Boyun Fıtığının bilinen en yaygın belirtisi boyun bölgesinde oluşan şiddetli ağrılardır. Kişilerin çalışma ve sosyal hayatını etkileyen, hareket kabiliyetini kısıtlayan bu ağrıları yaşayan kişilerin günlük yaşamı olumsuz etkilenir.

Boyun bölgesinde ağrılar hisseden kişilerin Hemen Bize Ulaşıp uzmanlarımız tarafından muayene edilmesi sağlıkları ve varsa rahatsızlıklarının ilerlememesi için çok önemlidir.

basaksehir boyun fitigi belirtileri
Boyun Fıtığı Belirtileri

Boyun Fıtığı Belirtileri ile ilgili daha fazla detay vermek gerekirse;

 • Başın arka tarafından şakaklara doğru gelen boyun ağrısı olması,
 • Boyundan kola doğru yayılan çok şiddetli ve geçmeyen ağrıların bulunması,
 • Omuz, kol ve sırt bölgesinde şiddetli ağrılar oluşması,
 • El becerilerinde azalma ve uyuşma yaşanması,
 • Kol ve parmaklarda karıncalanma olması,
 • Kol ve el kaslarında güçsüzlük ve zonklama oluşması,
 • Duyu kayıpları ve reflekslerde azalma görülmesi,
 • Elektriklenmeler oluşması,

gibi durumları yaşayan kişilerin Boyun Fıtığı oluşma ihtimaline karşı bize ulaşarak uzmanımız tarafından muayene edilmek için randevu oluşturması gerekir

Boyun Fıtığı Tedavisi

Boyun Fıtığı erken aşamada tespit edildiğinde ameliyatsız tedavi edilmektedir. Omuriliğe diskin baskı yapması ya da artan güçsüzlük gibi problemler oluşmadıkça ameliyat ilk seçenek değildir.

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi sonucu hastalara ağrısız, konforlu ve güvenli bir tedavi imkanı sunulur. İyileşme süreci rahatsızlığın boyutuna bağlı olarak 1 ila 3 ay civarında sürmektedir.

Başakşehir Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi merkezi olarak uygulama süresince disk ve hasar bulunan sinirler arasındaki iltihabi ve ağrıyı yok etmeye çabalarız.

Başakşehir Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Yöntemleri arasında;

 • Fizik Tedavi Uygulamaları,
 • Enjeksiyon Tedavileri,
 • İlaç Tedavileri,
 • Hidroterapi,
 • Kayropraktik,
 • Osteopati,
 • DRX 9000 Spinal Dekompresyon,

tedavi çeşitleri bulunmaktadır. Bu yöntemler arasından hangi tedavi yönteminin veya hangilerinin kombine halinde uygulanacağına uzman Fizyoterapistimiz karar vermektedir.

Hastamızın genetik yapısına ve Boyun Fıtığının geldiği duruma bakılarak en uygun olacak tedavi yöntemi kullanılmaktadır.

Boyun Fıtığı Tedavisi için Fizik Tedavi uygulamaları çok sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu uygulamalar hastanın boyun kaslarınızı güçlendirmek, omurlara binen yükü azaltmak ve fıtıklaşmış diskin ağrısını en aza indirmek için planlanan egzersizlerin düzenli olarak uygulanmasını içerir.

Uzman Fizyoterapistimiz eşliğinde Başakşehir’deki Fizik Tedavi Merkezimizde gerçekleştirilen tüm tedavi uygulamaları, uzmanımız tarafından planı size aktarılan ev egzersizleri ile güçlendirilmektedir.

Bazı vakalarda tedavi süresince gün içinde belli aralıklarla (özellikle boyun bölgesinin zorlanacağı durumlarda) Boyunluk Kullanılması servikal omurgada rahatlama sağlayacaktır.

Başakşehir Boyun Fıtığı Tedavisi Fiyatları

Tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi Başakşehir Boyun Fıtığı Tedavisi Fiyatları işleminde de kişileri muayene etmeden net bir fiyat belirtmek doğru olmamaktadır.

basaksehir boyun fitigi tedavisi fiyatlari
Başakşehir Boyun Fıtığı Tedavisi Fiyatları

Bizlere ulaşan hastalarımız tarafından en çok danışılan konulardan birisi Başakşehir Boyun Fıtığı Tedavisi Fiyatları olsa da hastalara kliniğimize gelmeleri ve uzman Fizyoterapistimiz tarafından yapılan ön muayene sonucu net bir fiyat iletebileceğimizi belirtmekteyiz.

Başakşehir Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi Fiyatları etkileyen faktörler arasında;

 • Seçilecek tedavi yöntemi,
 • Tedavi olacak kişideki hastalığın boyutu,
 • Uygulamayı yapan Fizyoterapistin tecrübesi,

gibi birçok etken bulunmaktadır.

Ameliyatsız Boyun Fıtığı Tedavisi merkezimizde uzman fizyoterapistimiz tarafından fiziksel yapınıza ve bütçenize uygun fiyatlar ile yaptırmak için Hemen Bize Ulaşınız