Başakşehir Bel Fıtığı Tedavisi, Fiyatları

basaksehir bel fitigi tedavisi

Başakşehir Bel Fıtığı Tedavisi

Bel Fıtığı Tedavisi için fizik tedavi kapsamında manuel terapi ve diğer yöntemler kullanılarak kişilerin sosyal hayatını olumsuz etkileyen ve dayanılması güç ağrılara sebep olan Bel Fıtığına bağlı rahatsızlıklara çözüm bulunmaktadır.

Günümüzde Bel Ağrıları en sık görülen ortopedik problemlerin başında gelmektedir. İnsanların bel bölgesinde bulunan ağrılarının sebebi omurgada oluşan sorunlar veya başka rahatsızlıklar kaynaklı olabilir.

Bel Fıtığı kişilerde bel bölgesinde oluşan ağrıların en önemli sebebi olarak bilinmektedir. İnsanların günlük yaşamında aksamaya sebep olan Bel Fıtığı Fizik Tedavi ile güvenli bir biçimde tedavi edilmektedir.

Sadece %3 lük bir kısmının ameliyatı zorunlu hale getirdiği bel fıtığı rahatsızlığını yaşayan hastalara, uzun yıllardır Başakşehir Bel Fıtığı Tedavisi adı altında Fizik Tedavi hizmetleri sunarak sağlıklı ve güvenli bir iyileşme imkânı sunmaktayız.

Başakşehir Bel Fıtığı rahatsızlığı yaşayan kişilere 10 yılı aşkın tecrübemiz ile Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi hizmeti sunmaktayız.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda aklınızdaki birçok soruya yanıt bulabilirsiniz.

Bel Fıtığı ile ilgili ücretsiz ön muayene olmak ve ameliyatsız tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgiler edinmek isterseniz Hemen Bizi Arayın

Bel Fıtığı Nedir?

İnsanlarda omurgada bulunan omur kemikleri ile ön tarafta gövde kısımları arasında diskler bulunur. Disklerin iç bölgesinde jel içeren yapı ve etrafında iç içe geçen halkalar biçiminde kuvvetli bağ dokusuna sahip lifler bulunur.

Bu diskler omurga hareketlerinde kuvvete maruz kalıp zorlanırlar. Kenar kısımlarında bulunan lifler gerilme ve sıkışmalara bağlı olarak yırtılabilir. Disklerin olması gereken yerden dışarı taşması Bel Fıtığı oluşmasına neden olmaktadır.

Bel Fıtığı Belirtileri

Bel Fıtığı nedeniyle belde başlayıp bacağa kadar uzayan ağrı oluşmaktadır. İnsanlarda sinirleri sıkıştıran Bel Fıtığının Belirtileri olarak;

 • Ayakta ve bacakta oluşan keskin ve zonklayıcı ağrılar,
 • Bel ve bacak bölgesinde oluşan yanma,
 • Belde ve bacak bölgesinde uyuşma ve karıncalanma oluşması,
 • Bel ve bacakta his kaybı olması,
 • Ayak ve bacak kaslarında oluşan güçsüzlük,

gösterilebilir. Bu şekilde problemler yaşıyorsanız hemen bize ulaşıp klinik ortamında uzman fizyoterapistimiz tarafından muayene edilmeniz sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır.

Bel Fıtığı Nedenleri

Bel Fıtığı genetik yapı sebebiyle oluşabilmekle birlikte kişilerin olumsuz hareketleri ve davranışları nedeniyle de oluşmaktadır.

Yaşamınıza ve hareketlerinize dikkat ederek Bel Fıtığı oluşumuna engel olabilir, eğer bu rahatsızlığınız mevcutsa ilerlemesini durdurabilirsiniz.

İnsanlarda Bel Fıtığı Oluşumu neden olan bazı yanlış davranışları şöyle sıralayabiliriz;

 • Sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmadan uzun süren çalışmalar yapılması,
 • İş, eğitim veya eğlence amaçlı uzun süreli bilgisayar ve cep telefonu kullanımı,
 • İşi veya yaşam tarzı gereği hareketsiz bir hayat sürülmesi,
 • Fazla kilolara sahip olunması,
 • Yaşlanma ve kireçlenme ile disklerin su oranı ve esnekliğinin azalması,
 • Uzun süreli yanlış duruş ile fizyolojik eğriler oluşması,
 • Aşırı sigara kullanımı ve şeker hastalığı bulunması,

bel fıtığına sebep olan veya etkisini artıran etkenler olarak belirtilebilir.

Bel Fıtığı Tedavisi

Bel Fıtığı problemleri yaşayan kişiler için ameliyatsız tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

Fizik Tedavi ile Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Yöntemleri kapsamında;

 • Sıcak ve soğuk uygulamalar,
 • Elektrik akımı kullanılan tedaviler (Tens, Elektrik Stimülasyonu gibi),
 • Ultrason terapisi,
 • Lazer uygulaması,
 • Traksiyon,
 • Masaj yer almaktadır.

İnsanların Uzman Fizyoterapistler tarafından hazırlanmış bir program dâhilinde bel kaslarını esnetme, bel ve karın kaslarını güçlendirme, vücut duruşunu düzeltme hareketleri yapmaları tedavide büyük önem arz etmektedir.

Başakşehir Bel Fıtığı Tedavisi kapsamında tüm bu tedavi yöntemleri uzman Fizyoterapistimiz yönetiminde kliniğimizde başarıyla yapılmaktadır. Bel Fıtığı Tedavisinde Fizik Tedavi uygulamaları kullanılan hastaların %95 inde çok başarılı sonuçlar almaktayız.

Ameliyatı her zaman en son seçenek olarak gören anlayışımız ve 10 yılı aşkın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon tecrübemiz ile bel fıtığı problemleri yaşayan hastalarımıza Başakşehir’de bulunan merkezimizde Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi imkânını sunmaktayız.

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

Bel Fıtığı hastalarının birçoğu Ameliyatsız Fizik Tedavi Yöntemleri sayesinde iyileşmektedir. Ayrıca kas spazmını geçirmek, ödem ve ağrıları azaltmak içinde kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçlar kullanılmaktadır.

Başakşehir Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Yöntemleri arasında elektrik akımları, sıcak – soğuk uygulamaları, vakum interferansı, ultrason ve lazer tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Tüm bu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yöntemleri kliniğimizde uzman Fizyoterapistimiz eşliğinde hastalarımıza başarıyla uygulanmaktadır.

Kas spazmları bel fıtığı rahatsızlıkları yaşayan kişilerde ağrıları artıran en önemli nedenlerden birisidir. Kas spazmına bağlı bel ağrılarına karşı en önemli ve etkin tedavi yöntemi Kuru İğne Tedavisi’dir.

Kuru İğne Uygulaması kaslara ve yumuşak dokulara özel steril iğneler ile yapılan kasların sertliğini dağıtıp normal hale getirmek için kullanılır. İçinde ilaç olmayan bu iğnelerin kas boyutuna göre uzunluğu değişir. Acısız bir tedavi yöntemidir.

Kuru İğne Tedavisi dışında kullanılan Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Yöntemleri arasında;

 • Kayropratik Tedavi,
 • Ploroterapi,
 • Prp,
 • Omurgadan İğne Tedavisi,

bulunmaktadır.

Başakşehir Bel Fıtığı Tedavisi merkezi olarak bize ulaşan hastalarımız uzman Fizyoterapistimiz tarafından muayene edilmektedir. Kendileri için en sağlıklı, konforlu ve başarı oranı en yüksek tedavi çeşidi Fizyoterapistimiz tarafından belirlenip uygulanmaktadır.

Başakşehir Bel Fıtığı Tedavisi Fiyatları

Tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi Bel Fıtığı Tedavisi Fiyatları işleminde de kişilere net bir fiyat belirtmek maalesef mümkün değildir.

basaksehir bel fitigi tedavisi fiyatlari
Başakşehir Bel Fıtığı Tedavisi Fiyatları

Bizlere iletişim kanallarımız ile ulaşıp en çok danışılan konulardan birisi Başakşehir Bel Fıtığı Tedavisi Fiyatları olsa da hastalara merkezimize gelmeleri ve uzman Fizyoterapistimiz tarafından yapılan ön muayene sonucu net bir fiyat iletebileceğimizi belirtmekteyiz.

Başakşehir Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Fiyatları etkileyen faktörler arasında;

 • Tedavi için kullanılacak yöntem,
 • Tedavi yapılan kişinin var olan probleminin boyutu,
 • Uygulamayı yapan Fizyoterapistin tecrübesi,

bulunmaktadır.

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi merkezimizde uzman fizyoterapistimiz eşliğinde fiziksel yapınıza ve bütçenize uygun fiyatlar ile yaptırmak için Hemen Bize Ulaşınız