G5 Masajı

G5 Masaji

G5 Masajı insanların yaşadıkları fiziksel, psikolojik ve estetiksel birçok rahatsızlığın ameliyatsız bir tedavi yöntemi ile iyileştirilmesi amacıyla kendi adını taşıyan bir aletin kullanımı yapılan uygulamadır.

G5 Masajı özellikle günümüz teknolojisinin sağlık uygulamalarına sağladığı katkı sonucu ortaya çıkan G5 Masaj Aleti kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir.

G5 Masajı ile kişinin yaşadığı ve spor – diyet gibi uygulamalarla sonuç alamadığı kiloları vermesi sağlanarak arzu ettiği vücut yapısına ulaşması amaçlanır. Bu uygulama ile cilt sıkılaştırılıp selülitler yok edildiği için kişi sadece kilo vermekle kalmayıp incelir.

G5 Masajı insanların sadece estetik kaygılarını gidermekle kalmayıp toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olarak insanlarda görülen birçok fiziksel rahatsızlığın ve psikolojik problemin tedavi edilmesine yardımcı olup kişinin yaşam kalitesini artmasını sağlar.

G5 Masajı Aleti ile yapılan uygulama sonucunda kişinin dolaşım ve sinir sistemi sağlıklı bir şekilde hareket etmeye başlar. Bu durum vücutta var olan tıkanıklıkların giderilmesine ve biriken zararlı maddelerin atılmasına olanak sağlar.

Tüm bu süreç kasların sağlıklı hale gelmesini sağlayarak kişinin yaşadığı kas ağrılarının ve spazmların tedavi edilmesine yardımcı olur.

Sağlıklı bir dolaşım sistemine sahip olan bireyde bedensel rahatlama psikolojik durumu çok olumlu etkiler. İnsanlarda görülebilen uykusuzluk, gerginlik ve stres gibi durumlar yok edilerek genel ruh halinde iyileşme görülür.

G5 Masajı sayesinde herhangi bir cerrahi işleme ihtiyaç duyulmadan arzu ettiği vücut yapısına ulaşan bireyler aynı zamanda fiziksel veya psikolojik olarak yaşadığı birçok hastalığın da tedavi edilmesini sağlar.

G5 Masaj Aleti kullanılarak yapılan bu tedavi oldukça güvenli ve konforlu bir uygulamadır. Uzman Fizyoterapist tarafından kontrol edilen cihazdan yayılan ritmik hareketler doğru vücut bölgelerinde darbe ve titreşime neden olarak hücreleri harekete geçirir.

Temeli yukarıdaki anlattığımız sürece dayanan G5 Masajı sonucunda kişiler estetik bir vücut yapısına sahip olurken vücudunda bulunan toksinlerin dışarıya atılması sayesinde fiziksel ve ruhsal sağlığına kavuşur.

Fizyoterapist Neşe Cora tarafından kaleme alınan bu yazımızda;

 • G5 Masajı Nedir
 • G5 Masajı Aleti
 • G5 Masajı Nasıl Yapılır
 • G5 Masajı Faydaları
 • G5 Masajı Kaç Seans Uygulanır
 • G5 Masajı Fiyatı

gibi hastalarımızın aklına takılan birçok konuyu yanıtlamaya çalıştık.

Uzun yıllardır G5 Masajı dahil birçok ameliyatsız tedavi yöntemini başarıyla uygulamakta olan Fizyoterapist Neşe Çora tarafından kontrol edilmek ve tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşarak randevunuzu alabilirsiniz.

G5 Masajı Nedir?

G5 Masajı halk arasında Darbeli Masaj olarak da ifade edilen kişinin vücudunda görülen fiziksel, psikolojik ve estetiksel rahatsızlıkların tedavi edilmesi için kendi adını taşıyan özel bir cihaz kullanılarak yapılan ameliyatsız tedavi yöntemidir.

G5 Masajı rahatsızlık görülen bölgelerde hızlı titreşimler yayarak ve itme ile sıkıştırarak;

 • Ciltte sıkılaşmaya ve selülitlerin giderilmesine yardımcı olur,
 • Ödemi ve yorulmuş kaslarda biriken laktik asidi atar,
 • Kaslarda oluşan spazmları ve gerilmiş bölgeleri iyileştirir,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Damarlardaki tıkanıklıkları yok eder,
 • Ciltte oluşan çizgileri yok ederek kaybolan esnekliğini geri kazandırır,
 • Yağ yakımı ve bölgesel zayıflamaya yardımcı olur,
 • Vücutta biriken toksinlerin dışarı atılmasını sağlayarak vücudu sağlıklı hale getirir.

İnsanlarda tüm vücuda kolayca uygulanabilen G5 Masajı Uzman Fizyoterapist tarafından yapılacak muayene sonucunda hangi bölgelerde ihtiyaç hissediliyorsa o bölgelere hızla uygulanmaktadır.

G5 Masajı deri ve yağ dokusu arasında oluşan ödemleri yok ederek kişinin hayal ettiği estetik vücut yapısına kavuşmasını sağlar.

Ayrıca kan dolaşımını hızlandırıp kasları güçlendirdiği için insanlarda yaşanan fiziksel problemlerin tedavi edilmesine yardımcı olur. Vücuda zarar veren toksinlerin atılmasını sağlayarak ağrıları azaltıp psikolojik rahatlamaya olanak sağlar.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 Masajı kişilerin vücudunda ihtiyaç duyulan tüm noktalara büyük bir güven ve konforla uygulanabilen ameliyatsız tedavi yöntemidir. G5 Masajı özellikle kalça, bel, kol, bacak ve uyluk bölgesine daha fazla uygulanan bir tedavi tekniğidir.

Tedavi öncesi uzman kişiler tarafından belirlenen bölgelere özel bir yağ sürülür. Ardından başlanılan işlemle hedef bölgelere özel G5 Masajı Aleti ile verilen titreşimler kan akışını hızlandırır, yağ yakımı artırıp toksinlerin hızla vücuttan atılmasını sağlar.

Ortalama 30 dakika süren G5 Masajı kişinin yaşadığı rahatsızlığın iyileştirilmesi için gerekli görülen seans sayısında uygulanır. Uygulamanın seans sayısı ve fiyatı kişinin rahatsızlığına ve problem yaşadığı alanın boyutuna göre değişiklik gösterir.

G5 Masajının Faydaları

G5 Masajı insan vücuduna inanılmaz faydaları olan güvenli, konforlu ve zararsız bir tedavi tekniğidir. Bu tedavinin kişilere sağladığı faydalar arasında;

 • Selülit oluşumunu engellerken var olan selülitleri azaltır.
 • Bölgesel dolaşıma ve zayıflamaya yardımcı olur.
 • Toksin maddelerin atılmasına ve vücudun rahatlamasına katkıda bulunur.
 • Fazla ve inatçı yağların yakılmasına yardımcı olur.
 • Cildin sıkılaşmasını sağlarken kaybolan esnekliğini geri kazandırır.
 • Kas ve eklemlerin hareket kabiliyeti arttırır.
 • Vücuttaki ağrıların giderilmesine yardımcı olur.
 • Kemik yoğunluğunun artırılmasını sağlar.
 • Kişide zihinsel ve bedensel stresi azaltır.
 • Uykusuzluk ve buna bağlı olarak görülen yorgunluk halini giderir.

gösterilebilir.

Özellikle insanları fiziksel anlamda çok zorlayan, farklı psikolojik rahatsızlıkları tetikleyen ve yaşam kalitesini düşüren kas ve eklem rahatsızlıklarının tedavi edilmesine yardımcı olur.

Bu durum insan vücudundaki ağrıların ve sıkışmaların azalmasına yol açar. Kişinin yaşadığı stres ve sıkıntı hali kaybolurken fiziksel – psikolojik bir çok problem vücutta dolaşımın sağlıklı hale gelmesiyle birlikte iyileşmeye başlar.

G5 Masajı Kaç Seans Uygulanır?

G5 Masajının uygulanması gereken seans sayısı kişinin yaşadığı rahatsızlık türüne ve sorunun yayıldığı vücut bölgesi miktarına göre farklılık göstermektedir.

Estetiksel kaygılar nedeniyle yapılan, vücuttaki fazla yağları ve selülitleri yok etmeyi hedefleyen G5 Masajı tedavisinde yapılması gereken seans sayısı fazla olmaktadır. Bu amaçla problem yaşanan bölgelere ortalama 6 ila 10 seans işlem yapılmaktadır.

Lakin kan dolaşımını hızlandırıp toksinlerin atılmasını sağlayarak yaşanan ağrıları, fiziksel ve psikolojik problemleri gidermeyi amaçlayan uygulamalarda çok daha kısa sürede sonuç alınır.

G5 Masajı ile insanların yaşadığı kas ağrıları, spazmlar, dolaşım bozuklukları, yorgunluk, stres ve uykusuzluk gibi sıkıntılar birkaç seans ile hızla iyileştirilmektedir.

G5 Masajı Fiyatı

G5 Masajı Fiyatı ile ilgili bilgi edinmek için ulaştığınız fizyoterapi merkezlerinden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında yapılan tedavilerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat belirtilmesi doğru değildir.

G5 Masajı Fiyatları 2022 içinde bulunduğumuz dönemde birçok nedene bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kişinin yaşı ve genetik yapısı,
 • Hastada görülen problemlerin türü ve seviyesi,
 • Tedavinin başarısı için gereken seans sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın tecrübesi,

G5 Masajı hakkında detaylı bilgi edinmek, Fizyoterapist Neşe Çora tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın