Bio Meridyen Enerji Masajı

bio meridyen enerji masaji 1

Bio Meridyen Enerji Masajı hastanın bedeninin enerji kanalları üzerinde uzman Fizyoterapist olarak belirlenen bölgelere Meridyen Terapi Cihazı kullanılarak yapılan masaj işlemidir.

Meridyen Terapisi olarak da bilinen bu işlem Çin Tıbbında binlerce yıldır geleneksel yöntemlerle uygulanmaktadır.

Geçtiğimiz dönemlerde Meridyen Terapi kapsamında insan bedeninin enerji kanalları üzerindeki bölgelere akupunktur ve akupressür yöntemleri kullanılarak rahatsızlıkların tedavi edilmesi amaçlanıyordu.

Günümüz teknolojisinin sağlık alanındaki uygulamalara entegre olması ile birlikte Meridyen Terapi tedavisi özel cihaz yardımıyla  Bio Meridyen Enerji Masajı şeklinde yapılmaktadır.

Bu tedavi yöntemi kullanılarak hastaların kas – kemik problemleri, iç hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıkları iyileştirilmektedir.

İnsanların yaşadığı birçok hastalık enerji kanalları dengelenerek kolay ve ağrısız şekilde çözülebilmektedir.

Yaşadığınız problemlerin tedavisi için Hemen Bize Ulaşıp Fizik Tedavi Uzmanımız tarafından muayene edilebilir, kliniğimizde özel olarak kullanılan Meridyen Terapi Cihazı yardımıyla rahatsızlıklarınızdan hızla kurtulabilirsiniz.

Meridyen Terapi Nedir?

Meridyen Terapi insan bedeninde enerji akışının tıkandığı ve dengenin yitirildiği durumlarda özel bir cihaz kullanılarak tedavi amaçlı uygulanan masajdır.

Uzman Fizyoterapist tarafından enerji akışının nerelerde ve nasıl tıkandığını tespit edilip yeniden akışın sağlanması ve dengelenmesi ile neredeyse tüm hastalıklar temel anlamda tedavi edilebilir.

Birçok farklı teknik ile yapılan Meridyen Terapisi uygulamasının temel amacı hastanın enerji kanallarının açılarak sağlıklı bir akışın sağlanmasıdır.

Meridyen Nedir?

Meridyen insanların dolaşım sistemi ve sinir sistemi arasında bütünlüğü sağlayan bağlardır. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki Meridyenler insanların organları ile duyuları, duyguları ve düşünceleri arasında iletişimi sağlar.

Meridyen Sistemi kişinin beden, zihin ve ruh bütünlüğünü tamamlamaktadır. Meridyen Terapisi ile hedeflenen durum bu iletişimde yaşanan problemin çözülerek bireyin sağlıklı bir bedene sahip olmasıdır.

Meridyen Terapisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Meridyen Terapi vücudun sinir sistemi ve dolaşım sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olduğu için birçok hastalığın tedavisinde uygulanan konforlu ve güvenli bir tedavi yöntemidir.

Meridyen Terapi uygulanarak ciddi iyileşme görülen hastalıkların bazıları şunlardır;

 • Felç ve inme geçirmiş kişiler,
 • Bel ve boyun fıtığı bulunanlar,
 • Kas ve yumuşak doku romatizmaları,
 • Duruş bozuklukları (Postür bozukluğu),
 • Kireçlenme,
 • Uyku ve yorgunluk problemleri,
 • Cilt hastalıkları,
 • Menopoz şikayetleri,
 • Parkinson gibi nörolojik rahatsızlıklar,
 • Hemoroid,
 • Prostat,
 • Mide ve bağırsak problemi,

Yukarıda belirtildiği gibi Meridyen Terapisi Uzman Fizyoterapist tarafından doğru yöntemler ile uygulandığında neredeyse insanların karşılaşabileceği tüm rahatsızlıklarda iyileşme imkanını oldukça kolay, hızlı ve ağrısız şekilde sunmaktadır.

Özellikle yaşayan insanların büyük ümitsizlik içine girdiği Felç ve İnme gibi rahatsızlıklar doğru tedavi planı ve vücudun enerji kanallarının dengelenmesi ile başarıyla tedavi edilmektedir.

Felç ve İnme dahil birçok rahatsızlığın tedavisi kliniğimizde özel olarak alınmış Meridyen Tedavisi Cihazı kullanılarak yapılan Bio Meridyen Enerji Masajı ile ağrısız ve güvenli bir yöntemle tedavi edilmektedir.

Yaşadığınız rahatsızlığın boyutu ne olursa olsun Zaman Kaybetmeden Kliniğimize Ulaşarak Randevu Alabilir, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanımız tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturabilirsiniz.

Meridyen Terapi Cihazı

Meridyen Terapi Cihazı son teknoloji ile üretilmiş bir ünite ve özel gümüş eldivenlerden oluşan günümüz tedavi aracıdır.

İnsan vücudunda enerjilerin toplandığı ve dağıldığı noktalara Meridyen Terapi Losyonları sürülerek eldivenler yardımıyla masaj yapılır.

Bio Meridyen Enerji Masajı olarak ifade edilen bu tedavi Uzman Fizyoterapistler tarafından doğru teknikle yapıldığında birçok rahatsızlığın iyileştirilmesini sağlamaktadır.

Meridyen Terapi Cihazı kullanılarak yapılan Bio Meridyen Enerji Masajı sayesinde hastanın rahatsızlık yaşadığı bölgede gevşeme ve rahatlama yaşanır.

Normal bir masajdan farklı olarak özel bir cihaz ve uzman tarafından yapılan bu mesajda enerji kanallarına ve kritik noktalara doğru müdahaleler yapılarak hastanın kan dolaşımı ve sinirlerinin iletişimi sağlıklı bir hale getirilir.

bio meridyen enerji masaji cihazi
Bio Meridyen Enerji Masajı Cihazı

Meridyen Terapi Nasıl Uygulanır?

Meridyen Terapisi temel anlamda insan vücudunda enerjinin toplandığı ve dağıldığı alanlara yapılan profesyonel müdahaleler ile hastalıkların tedavi edilmesidir.

Bahsedilen bu enerji bölgelerine uygulanan baskı ve yapılan hareketler sonucunda meridyenlere etki edilebilmektedir.

Meridyen Terapisi Uzman Fizyoterapist tarafından belirlenen bölgelere uygun gördüğü yöntemlerle ellerini ve parmak uçlarını kullanıp baskı yapmasıdır.

Bu tedavi sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmediği ve masaj yaptırma tadında bir süreç olduğu için hastalar tarafından çok sık tercih edilmektedir.

İnsanların vücudunun gevşemesinin ve rahatlamasının sağlandığı Meridyen Terapi sırasında ihtiyaç duyulması halinde bölgeyi uyaracak yardımcı araçlar kullanılabilir.

Meridyen Terapisi Kimlere Uygulanmaz?

Meridyen Terapi güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Spesifik sağlık problemleri yaşamayan ve 8 yaşını geçmiş herkese oldukça hızlı ve sağlıklı bir biçimde uygulanabilir.

Meridyen Terapisi uygulanması uygun görülmeyen bazı özel durumlar arasında şunlar gösterilebilir;

 • Hamilelik yaşayan anne adayları,
 • İleri seviye tansiyon ve kalp rahatsızlığı bulunan kişiler,
 • Bedeninde eklem protezi ve implant bulunan insanlar,
 • Aktif enfeksiyonu veya tümörü bulunan bireyler,
 • Kırık ya da kanama bozukluğu görülen kişiler.

Bunlarla birlikte psikolojik rahatsızlığı bulunan ve ileri derecede yaşlılık görülen kişilerde de Uzman Fizyoterapist tarafından yapılan muayene sonucu tedavinin uygulanması uygun görülmeyebilir.

Meridyen Terapisi Faydaları

Klinik ortamında bu alanda uzman kişiler tarafından uygulanan Meridyen Terapisi insan vücuduna birçok fayda sağlamaktadır.

Meridyen Terapi Faydaları arasında şunlar bulunmaktadır;

 • Kanın temizlenmesi ve toksinlerin atılması,
 • Kan dolaşımının ve metabolizmanın düzenlenmesi,
 • Kasların ve kemiklerin güçlendirilmesi,
 • Vücut postürünün iyileştirilmesi,
 • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi,
 • Mide ve bağırsakların sağlıklı çalışması,
 • Vücut ağırlığının azaltılması,

Meridyen Terapisi ile organizmaların kendisini yenilemesi ve ödemin atılması sayesinde  kozmetik anlamda da olumlu etkiler görülebilir.

Meridyen Terapi Sonrası

Meridyen Terapisi sürecinde düzen ve istikrar tedavinin başarısı ve hastanın sağlığı için çok önemlidir. Bu sebeple tedaviyi uygulayan uzman tarafından size belirtilen periyotlarda Meridyen Terapi seanslarına katılmalısınız.

Meridyen Terapi uygulaması bir yaşam biçimi haline getirildiğinde yaşanan birçok rahatsızlığın hızlı bir şekilde iyileştiği görülecektir.

Meridyen Terapisi Fiyatları

Meridyen Terapisi Fiyatları ile ilgili bilgi almak için görüştüğünüz kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedaviler için hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek oldukça zordur.

Meridyen Terapisi Fiyatları 2022 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörleri şu şekilde belirtebiliriz;

 • Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
 • Tedavinin uygulanacağı bölge ve rahatsızlığın boyutu,
 • Meridyen Terapisi yapılırken kullanılacak yöntem
 • Hastaya uygulanması gereken seans sayısı,
 • Tedaviyi yapacak uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

Meridyen Terapisi hakkında daha fazla bilgi almak, uzmanlarımız tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın